KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507057

nr 1550 7057

Birger Hjelm

(1901-1979), Sverige

Oljemålning, Vinterklippor. Signerad. Olja på pannå, 55x89 cm, yttermått inklusive ram: 70x106 cm

Birger Hjelm, svensk målare född 1901, död 1979.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 3 juli 2023
kl 19:52:47

Birger Hjelm

Läs mer om Birger Hjelm